W Małym Angielskim Domku

Urządzając wnętrze swojego mieszkania czy domu, często mamy wcześniej już zarysowaną określoną wizję. Aktualne tendencje w kształtowaniu wnętrza domu czy mieszkania, odbiegają od tradycyjnego podziału funkcjonalnego na poszczególne pomieszczenia: przedpokój , kuchnię, jadalnię, salon. Przestrzenie wzajemnie się przenikają, sztywne podziały ustępują lekkim, ażurowym przesłonom, dając swobodny przepływ światła i powietrza. Przesuwne systemy pozwalają w zależności od potrzeb wydzielić lub otworzyć przestrzeń. Współczesność objawia się w coraz doskonalszych i płynnych systemach konfiguracji pomieszczeń, w taki sposób śmiało funkcjonują salony z aneksami kuchennymi, jadalniami, sypialnie z gabinetami bądź garderobami, niekiedy odważne łazienki, będące często w bliskim sąsiedztwie strefy rekreacji.
Spokojna i stonowana kolorystyka pełna światła decyduje charakterze całego domu. Przestronne pomieszczenia ubrano w biel, beż i odcienie brązu - w części dziennej, zaś sypialnię wykończono delikatnym różem. To ona jest królową całego wnętrza, dzięki tapicerowanym ścianom i meblom, miękkim zasłonom oraz lampie w pałacowym stylu. W strefie dziennej znajduje się kominek wykończony białym marmurem szarym drobnym użyleniu, w centralnym punkcie ustawiono beżową dwuczęściową sofę. Jadalnię od salonu oddziela przeszklona ściana. Tutaj ustawiono duży stół, który pomieści aż 12 osób. Z jadalni przechodzi się do kuchni, również ukrytej za szklanymi drzwiami.
Warto się zapoznać z tym tekstem przed postawieniem ogrodzenia. Kilka przydatnych wskazówek może nam bardzo pomóc, by potem uniknąć rozczarowania. My budowaliśmy się pół roku temu skończyliśmy i długo myśleliśmy nad ogrodzeniem. Marzyłam drewnianym, ale wiadomo jak to jest, trochę koszta nas przerosły, więc skorzystałam z ogrodzeń plastikowych i na razie nie żałuję. Jestem bardzo zadowolona, że tanim kosztem udało nam się uzyskać tak dobry efekt.
Jakie meble sprawdzą się w takim wnętrzu? Przede wszystkim naturalne. wiecej informacji , jeśli stół, krzesła, szafa, komoda czy biurko będą po prostu drewniane. Również meble białe sprawdzą się idealnie w domku urządzonym w stylu typowo skandynawskim. Pamiętaj, najważniejsze to prostota i funkcjonalność. W tym stylu nie ma mowy załamaniach, uwypukleniach, motywach dekoracyjnych. Tu liczy się wyłącznie praktyczność i użyteczność.
Decyzja tym projekcie została podjęta wspólnie z rodziną. Dom będzie obecnie pełnić funkcję letniskowego, a z czasem może w nim zamieszkamy na stałe. Ponieważ jest nas tylko troje nie widziałem sensu budowania domu piętrowego czy też z poddaszem, doszliśmy z żoną do wniosku, że parterowy w zupełności nam wystarczy i tak całymi dniami będziemy przesiadywać w ogrodzie. „Promyk” jest najlepszą dla nas opcją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *